п'ятниця, 26 Квітня 2024, 03:35

ПОЛОЖЕННЯ, Згурівська гімназія

Положення про парламент гімназії

1.     Загальньні положення

1.     Вибори президента гімназії проводяться за принципом загального  рівного виборчого правапри таємному голосуванні.

2.     Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом.

3.     Вибори президента школи є загальними: право обирати мають учні 5-11 класів гімназії.

4.     Президентом гімназії може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилось 14 років і який є учнем гімназії.

5.     Вибори президента гімназії є рівними: кожен виборець має 1 голос.

6.     Голосування на виборах є таємним.

7.     Право висування кандидата в президенти гімназії має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у президенти.

II. Організація та проведення виборів

1.     Для проведення гоосування створюється виборча комісія.

2.     Виборча комісія:

а) складає списки виборців;

б) встановлює форму виборчого бюлетеня;

в) проводить реєстрацію кандидатів у президенти;

г) встановлює результати виборів і оголошує їх.

III. Передвибрна агітація

1.     Учень, який зареєстрований кандидатом у президенти, має право вести передвиборну агітацію.

2.     Кандидат за допомогою ініціативної групи:

• повинен випустити рекламний плакат із власною фотографією;
  • підготувати передвиборчу програму не біль як на одну сторінку друкованого тексту;
  •  може здійснювати інші агітаційні заходи.

3.     Права кандидата в президенти під час проведення агітаційної компанії:

• у будь-який час відвідувати той клас, у якому кандидат планує провети агітаційну компанію (за попередньою згодою із учителем);
  • проводити агітаційну роботу на перервах та позаурочний час.

4.     Повідомлення про обрання президента оголошується головою виборчої комісії на загально-гімназійній лінійці.

5.     Президенту гімназії вручається відповідне посвідчення.

6.     Обраним вважається кандидат, за якого проголосувала більшість учнів, що взяла участь у голосуванні.

7.     Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брало участь 50% учнів гімназії.

8.     Президент обирається строком на два роки.

9.     Якщо 2 і більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, проводяться повторні вибори.

10.  Вибори до гімназійного парламенту проводяться в класах відкритим голосуванням строком на 1 рік.

11.  Учні 5-6 класів обирають до складу парламенту 2-х представників, учні 7-11-х класів – 3-х представників.

12.  Членами парламенту є також старости класів.

IV. Основні засади роботи парламенту

1.      Парламент скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на місяць.

2.      Зібрання парламенту є правомірне, коли на ньому присутні більше половини загального складу парламенту.

3.      День проведення засідання парламентувизначає рада парламенту, протягом 12 днів по закінченню чергової сесії парламенту.

4.      До фунції парламенту входить:

•  питання навчально-виховного характеру;
  •  проведення різних культурно-масових заходів;
  •  здійснює контроль за охороною здоров'я і прав учнів;
  •  вирішує питання загально-шкільного відомства;
  •  інші.

5.      Рішення та інші документи парламент приймає шляхом голосування. Існують два види голосування: таємний і відкритий. Рішення парламенту є правомірне, коли за нього проголосує більше половини членів парламенту, які присутні на засіданні.

6.      Виступаючим на засіданні слово надає президент, він же є і головою парламенту або його заступник. На нього можуть бути запрошені учні і вчителі, які виявили таке бажання, але для цього обов'язкова згода парламенту.

7.      Член парламенту повинен виконувати такі функції:

•  розробляти й подавати на розгляд парламенту цікаві проекти та пропозиції;
  •  слідкувати й вирішувати питання класу, у якому навчається;
  •  брати участь у засіданнях парламенту;
  •  бути учасником різних культурно-масових та навчально-виховних акціях;
  •  мати хорошу успішність та поведінку у школі та поза її межами;
  •  бути лідером класу.

8.      Повноваження члена парламенту припиняються:

1)    припинення строку повноваження;

2)    у випадку особистої згоди (відставки), (приймається обов'язково головою парламенту);

3)    коли протягом першого семестру отримав середній бал успішності нижче "8";

4)    несумлінне виконання своїх обов'язків;

5)    відсутність на зібраннях три рази підряд без вагомих на те причин;

9.      Член парламенту повинен носити атрибутику, яка засвідчує його членство у парламенті Згурівської гімназії.

10. Рада парламенту – це складова частина парламенту. До його складу входить голова парламенту і голови комісій.

11. Рада парламенту обирається на 1-2-й сесії парламенту нового скликання.

12. До функції ради парламенту входить:

•  обговорення питань, які подають до парламенту;
  •  представляє парамент за межами та у самій школі;
  •  визначає термін проведення засідань парламенту.

13. Функції голови парламенту:

•  вести засідання парламенту;
  •  вносити на розгляд парламенту прпопозиції після попереднього розгляду у раді;
  •  проводити голосувння;
  •  скріплювати рішення парламенту своїм підписом;
  •  представляти парламент у школі і поза її межами;
  •  бути організатором культурно-масових та науково-виховних заходів.

14. Голова парламенту повинен гідно виконувати свої функції і носити атрибут, який йому належить.

15. Функції голів комісій:

•  проводити зібрання членів своєї комісії проводити не менше, ніж один раз на місяць;
  •  пункт 7-й.

16. Комісія – це організація з 5-6 учнів, які виконують окрему ділянку роботи, відповідно до їх навиків і можливостей.